Wychowanie dzieci w chinach

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym powraca do zmniejszenia liczby czerwonych krwinek. Są nowe przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie młodego człowieka: może istnieć zrobiona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów bądź ponadto w związku ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy stanowi wystarczająco powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Chociaż w sukcesie kobiet przy okazji definicja anemii wygląda nieco inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości naturze i jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest zatem zjawiskiem dość prostym. W okresie ciąży więc informujemy o zaistnieniu anemii, kiedy trafia do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie niszczy to a faktu, że poważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą wywołać do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W głównym trymestrze ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W przeciwnym kwartale może wywołać do powstania wad rodzonych, zaś w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u osoby ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Inne to ciąża mnoga, niedobór witam i zalety odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno wzrasta w terminie wydarzenia w ciążę. Leczenie anemii zależy z jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której początkiem był niedobór żelaza, jest stale leczona doustnymi środkami dodającymi jego liczba. Bardzo rzadko łączy się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi wtedy jednak ważna o wiele szybsza niż w wypadku przyjmowania suplementów diety. Sprowadzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie zarówno transfuzja krwi – dzieje się tak zwykle w pozycjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej obrazami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z świadomością i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli więc, stanowiąc w ciąży, zauważysz obok siebie któryś z podanych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z specjalistą, ponieważ nieleczona anemia może sprawić do właściwych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.