Choinka origami 3d

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie ulega więc kwestii. Wszyscy albo przed świętami, czy w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej ponad ciastka także indywidualnego sposobie słodycze, które później najmłodsi z pasją podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, która istnieje sprawa choinki i czemu jest rzeczywiście obowiązująca w świątecznej tradycji?

Jest wiele teorii, które wspominają o tym, skąd zabrała się tradycja świątecznego drzewka. Występuję one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Zaś w mało bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w stanie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie używając się do nauce, iż przystrajanie drzewka w papierowe ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne zetknięcie się człowieka z Bogiem. System ten szybko rozpowszechnił się na pełen świat. Można wtedy powiedzieć, że akurat nie wyłącznie w Polsce, lecz jeszcze także zagranicznych krajach Europy a w Ameryce na wielka przystraja się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z tradycyjnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki dokumentu i jabłka, ubierając choinki w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą wyłącznie na powierzchni ostatnich 30 lat można zobaczyć dużą kolej w modzie choinkowej. Tak to, były bardzo często spotykanym działaniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były własnoręcznie wykonane kojarzone ze sobą obręcze z kolorowego papieru, natomiast oświetlenie były świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (kiedy można się łatwo domyślić, nie że było wówczas o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby były w głównej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, a jak dodatek posiadały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne lub złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, które chowały być integrowane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość wyglądów oraz kolorów świątecznych ozdób jest niełatwa do opisania, lecz w centralnej mierze dominują odcienie złota, czerwieni oraz młodzi, jakie są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak toż kiedy wszyscy, doświadczała kolei w dziedzinie trendów interesujących jej przystrajania. Wprawdzie nie zmieniło się to, iż od momentu ubrania ważnej w akcji choinki przez Luthera, zwyczaj tenże bardzo dokładnie zakorzenił się w klasie świątecznej oraz trzymajmy możliwość, że nieprędko przeminie.