Aparatura diagnostyczna

Czym stanowi kolposkop?

Drivelan UltraDrivelan Ultra. Cele mai bune și cele mai eficiente pastile de erecție

Kolposkop to coraz dużo łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego przeznaczenie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w charakteru wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i zachowywanie go na określonym ekranie, a i zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak również do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.